طراحان مد معروف دنیا چگونه موفق شده‌اند
طراحان مد معروف دنیا چگونه موفق شده‌اند

شاید برای شما جالب باشد که بدانید طراحان مد معروف دنیا چگونه موفق شده‌اند. خواندن زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا به شما کمک بزرگی می‌کند. بزرگان دنیای مد از جمله آلبرتا فرتی طراح لباس می‌تواند الگوی مناسبی برای شما باشد.او یک طراح موفق لباس است. اما در جواب چگونه طراح شویم در این پست سعی داریم شما را راهنمایی کنیم. امیدواریم در این مقاله به شما کمک کنیم به جواب این سوال که طراحان مد معروف دنیا چگونه موفق شده‌اند برسید.

طراحان مد معروف دنیا

از جمله طراحان لباس معروف دنیا، کارل لاگرفلد،جورجیوآرمانی، فیلیپ لیم.طراح لباس فرانسوی، ژان پل گالتیر هستند.

طراحان لباس معروف ترکیه

طراحان لباس معروف ترکیه، اردم مورالی اوغلو، بورا آکسو، حسین چالایان،دلارا فیندیک اوغلو و … هستند.

طراحان موفق لباس ایرانی

از جمله طراحان مد ایرانی بیژن پاکزاد، مهلا زمانی، پگاه انوریان و آنا ثانی و … را می‌توان نام برد.

طراحان مد معروف دنیا چگونه موفق شده‌اند

برای تبدیل شدن به یک طراح مد و لباس حرفه‌ای باید آموزش طراحی لباس را در آموزشگاه های مد و فشن فراگیرید. شما برای اینکه به یک طراح مد و لباس قابل قبول بدل شوید، باید سخت کار کنید، انتظار نداشته باشید تا یک شبه به شهرت برسید و همه شما را تحسین کنند. اگر تلاش نکنید و البته قدرت ریسک نداشته باشید، این اتفاق نخواهد افتاد. اطمینان داشته باشید که با دارا بودن ایده و چشم‌ انداز مناسب دیر یا زود، صاحب برند خود خواهید شد. تلاش روز افزون، به کارگیری افراد زبده، گسترش کار و به روز ماندن و خلق ایده‌ های تازه تضمین موفقیت شما است. برای شروع این هنر بهتر است از آموزشگاه های معتبر آغاز کنید.

حرفه ای ها بهترین دوره ها و آموزش ها را گذرانده‌اند

کلاس طراحی لباس زنانه امروزه علاقه مندان بسیاری دارد، با توجه به اینکه بازار کار طراحی لباس خوب است، بسیاری از افراد به این هنر به چشم شغل نگاه می‌نمایند و مایل هستند تا دوره‌های مربوطه را سریع‌تر پشت سر بگذارند. این ما بین لباس‌های زنانه و طراحی آن‌ها طرفداران بسیار زیادی دارد، نیاز بازار از یک سو و پهناور بودن ایده‌ها و انتخاب‌ها در این حوزه باعث شده است که افراد زیادی به سمت لباس‌های زنانه جذب شوند. در کلاس طراحی لباس زنانه عموماً تلاش می‌شود تا با توجه به نوع پارچه‌ها، آشنایی با ویژگی اندام‌های مختلف و شناخت ایرادات اندامی (جهت پوشاندن آن ایرادات در طراحی لباس)، محل مورد استفاده لباس‌ها، معرفی انواع مدل‌ها و …، بهترین ایده را در ذهن هنرجو ایجاد نماید. در این دوره‌ها نوع استخوان‌بندی وفرم اندام‌های زنانه، بررسی انواع فرم‌های لباس برای پوشاندن ایرادات بدن و … مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

طراحان لباس حرفه‌ای در تمام دوره های زمانی از صفر این رشته را شروع کرده‌اند. بهتر است بدانید دوره‌های آموزشی جامع هنرآموزی نیز از مبتدی‌ترین آموزش ها تا پیشرفته‌ترین آن ها با هنرجویان همراه است. درواقع هنرجویان از طراحی آغاز کرده و تا مرحله دوخت طرحشان پیش می روند. هنرآموزی کلاس طراحی لباس در تهران را برای هنرجویان تهرانی به صورت حضوری برگزار می کند، همچنین برای دیگر ساکنین شهرها، دوره آنلاین طراحی لباس را در نظر گرفته است.

طراحان مد معروف دنیا چگونه موفق شده اند
طراحان مد معروف دنیا چگونه موفق شده اند

مشهورترین طراحان با مداد شروع کرده اند

قطعاً اگر می‌خواهید طراحی لباس با مداد رنگی را یاد بگیرید، به دنبال این هستید که ایده هایی که در ذهنتان هستند را روی کاغذ بیاورید و هنرتان را به بهترین شکل نشان دهید. درواقع ذهن شما باید به گونه‌ای باشد که شکل لباس را با جزئیات و سه بعدی در ذهن داشته باشید و در درجه‌ی بعد بدانید چگونه می توانید این طرح را روی کاغذ بکشید و رنگ های مناسب را برای آن انتخاب کنید. برای این کار باید بدانید از چه ابزاری استفاده کنید، چطور طرح را بکشید و چه ترکیب رنگ هایی را برای چه لباسی انتخاب کنید. این نکات بسیار مهم هستند و هرکدام می توانند در نتیجه ی کار شما تأثیر فراوانی داشته باشند.

 به طور کلی لوازمی که برای طراحی لباس با مداد رنگی نیاز دارید شامل گواش، مداد سیاه، مداد رنگی، مارکر و آبرنگ می باشد. در این دوره شما تمامی نکات این حیطه را می آموزید و می توانید کارهای طراحی، جنسیت سازی و بسیاری از موارد دیگر را به تنهایی انجام دهید. طراحان لباس باید شناخت کاملی از رنگ ها و اشکال در کنار مهارت‌های فنی هنر دوخت و برش داشته باشند. یک طراح لباس، برای کاربرد رنگ در طراحی می‌بایست نکات مختلفی نظیر خصوصیات روان‌شناختی، موقعیت جغرافیایی و اقلیمی، تاریخی و مذهبی را در نظر بگیرد و همچنین باید بتواند کشیدن انواع نقاشی فیگور و اسکچ های لازم برای طراحی انواع لباس زنانه، مردانه و بچه گانه را روی کاغذ پیاده سازی کند.

چگونه طراحی لباس را به عنوان شغل و حرفه انتخاب کنیم

همان طور که می‌دانید، اندام شناسی در خیاطی مهارت بسیار مهمی است که هر خیاط و طراح لباسی باید بلد باشد. انواع متفاوتی از اندام ها در سراسر دنیا وجود دارد و ممکن است هر شخص دارای یک یا چند تیپ اندامی باشد. توصیه می شود جهت انتخاب بهترین پارچه و لباس، با تمام تیپ های اندامی آشنا شده و تمام نکات آموزشی آن را بررسي نمایید. زیرا لباس در تناسب به نظر رسیدن اندام ها نقش به سزایی ایفا می کند. لذا لازم است برای خلق یک لباس مناسب با اندام هر فرد، خیاط بتواند به صورت حرفه ای تیپ های مختلف اندامی را تشخیص دهد.

طراحان مد معروف دنیا چگونه موفق شده اند
طراحان مد معروف دنیا چگونه موفق شده اند

طراحی مد و لباس، حرفه‌ای است که بسیاری از افراد در سنین پایین را به خود جذب می‌کند، با این وجود تلاش، مهارت و دانش بسیاری برای رسیدن به موفقیت شغلی در این حرفه باید کسب کرد. برای طراح مد و لباس موفق شدن مهارت‌های طراحی، اندام شناسی در طراحی لباس، برش الگو و خیاطی، تصویرسازی، کار با نرم‌افزار‌های کامپیوتری، باید مهارت های ارتباطی، مدیریتی، مذاکره و. را نیز داشته باشید. همچنین توانایی دنبال کردن و پیش بینی ترند‌ها، اطلاع از آخرین اخبار و اتفاقات دنیای مد نیز اهمیت بسیاری دارد. رشد شغلی و برند شخصی در طراحی مد و فشن یک شبه امکان‌پذیر نیست و رسیدن به موفقیت، زمان و تلاش زیادی را نیاز دارد. تبدیل شدن به یک طراح مشهور مد، نیاز به تعهد کاری و شور و اشتیاق دارد و اما سخت تلاش کردن و تسلیم نشدن همیشه به نتیجه می ‌رسند.

راه طراحان لباس معروف را پیش بگیرید

با طرح های عالی و مهارت‌های اجتماعی خوب، می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام شهرت زیادی کسب کنید و خود را به عنوان یک هنرمند و طراح مد به دنیا معرفی کنید. امروزه رشته‌ی طراحی لباس به یک شغل پردرآمد تبدیل شده است. اگر به این رشته تسلط کافی داشته باشید، می‌توانید انواع شغل‌های آن را ادامه دهید. از بین این شغل ها می‌توان به کارهایی مثل تصویرساز حرفه‌ای، طراح لباس حرفه‌ای چه به صورت شخصی و مزون دار و چه وابسته به تولیدی های مختلف، مدرس شدن در آموزشگاه ها و دانشگاه‌های مختلف، در ایتم نرم‌افزار نیز می توانید در تولیدی های مختلفی که به کار سه بعدی نیاز دارند مشغول به کار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید