طرز تهیه همبرگر خانگی
طرز تهیه همبرگر خانگی

در این مطلب برای شما دوستان عزیز طرز تهیه همبرگر خانگی را آماده کردیم. همبر گر انواع گوناگونی دارد این همبرگر خانگی به اندازه یک همبرگر رستورانی خوشمزه خواهد بود و طرز تهیه آن آسان است و شما به راحتی می‌توانید آن را در خانه تهیه کنید. در طرز تهیه این همبرگر از نان باگت استفاده شده است. در ادامه طرز تهیه همبرگر خانگی را داریم با ما همراه باشید و این همبرگر خوشمزه را یاد بگیرید.

مواد لازم همبرگر خانگی

طرز تهیه همبرگر خانگی
طرز تهیه همبرگر خانگی
  • گوشت گوساله ۳ بار چرخ شده بدون چربی ۶۰۰  گرم
  • پیاز متوسط دو عدد ( اگر خیلی آب داشت آب آن را بگیرید)
  • مغز نان باگت یک پیمانه
  • شیر۱/۴ پیمانه
  • آرد سوخاری یک پیمانه
  • سس خردل یک قاشق غذا خوری
  • خامه صبحانه یک قاشق چای خوری
  • نمک یک قاشق چای خوری
  • فلفل سیاه یک قاشق چای‌ خوری
  • اگر دوست داشتید به مواد مقداری جعری هم اضافه کنید.

طرز تهیه همبرگر خانگی

گوشت چرخ کرده را بدون اضافه کردن هیچ موادی یک شب درون یخچال قرار دهید. این کار باعث جمع شدن خون آبه بر روی گوشت شده و گوشت را مقداری بیات می‌کند. گوشت را با همان خون آبه دوباره ورز دهید تا به خورد گوشت رود.گوشت را درون تابه سرد بریزید، روی حرارت ملایم قرار داده و تا۱۰ثانیه به سرعت بشمارید و از روی حرارت بردارید.( گوشت نباید تغییر رنگ بدهد). گوشت را ورز داده و وقتی حرارت گوشت از بین رفت دو یا سه مرتبه دیگر همین کار را تکرار کنید. این کار باعث چسبندگی گوشت شما می‌شود.

پیاز رنده شده را به گوشت اضافه کنید، شیر را به آرد نان اضافه کنید، ما در این جا از سویا استفاده نکردیم در صورت تمایل از سویا استفاده کنید، اما به تجربه نان باگت کمک می‌کند همبر تردی داشته باشید.شیر را کم کم به نان اضافه کنید در حدی که نرم شود زیاد شیر نریزید که مواد آبکی شوند سپس به گوشت اضافه کنید. بعد از این مراحل بقیه مواد مثل سس خردل، خامه(همبرگر را ترد می‌کند). فلفل سیاه، زرده تخم مرغ را به گوشت اضافه کنید. موار را چنگ بزنید احتیاج به ماساژ زیاد ندارد. مواد را ۳۰ دقیقه تا یک ساعت داخل یخچال بگذارید بماند.

شیوه پخت همبرگر خانگی

طرز تهیه همبرگر خانگی
طرز تهیه همبرگر خانگی

تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید وقتی که گرم شد، روغن را به مقدار کم اضافه می‌کنیم. از یک در دبه برای شکل دهی به همبر استفاده کنید( یک در ساده بدون شیار) . یک نایلون درون در دبه بکشید، گوشت را درون در قرار داده یک نایلون دیگر روی گوشت بکشید و صاف کنید. وقتی کاملا صاف و بدون ترک شد، درون تابه گرم می‌گذاریم. یک آجر را که درون چند لایه فویل ضخیم پیچیده شده است را روی گوشت درون تابه قرار دهید. این کار باعث می‌شود تا همبر یکنواخت پخته شود و مانع تبخیر آب گوشت می‌شود. آجر را سه دقیقه بعد برداریدو همبرگر را برگردانید. و همین کار را تکرار کنید. باعث میشود یک همبرگر آبدار و مغز پخت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید