معرفی کتاب جزء از کل :
معرفی کتاب جزء از کل

کتاب جزء از کل هنگام انتشار با استقبال زیادی رو به‌رو شد و به فهرست نامزد‌های نهایی جایزه‌ی بوکر راه پیدا کرد که کمتر برای نویسنده‌ای که کار اولش را نوشته پیش می‌آید. او این کتاب را پنج ساله نوشت. خواندن کتاب جزء از کل تجربه‌ای غریب و منحصر به فرد است. کاوشی است ژرف در اعماق روح انسان و ماهیت تمدن. سفر دردنیایی است که نمونه‌اش را کمتر دیده‌اید. رمانی عمیق و پرماجرا و فلسفی که ماه‌ ها اسیرتان می‌کند. در این مطلب معرفی کتاب جزء از کل را برای شما دوستان عزیز آماده کرده‌ایم امیدواریم از خواندن این کتاب زیبا لذت ببرید.

معرفی استیو تولتز نویسنده کتاب جزء از کل

معرفی کتاب جزء از کل
معرفی کتاب جزء از کل

استیو تولتز، نویسنده‌ی استرالیایی متولد ۱۹۷۲ سیدنی، اولین رمانش، جزء از کل، را در سال ۲۰۰۸ منتشر کرد. کتاب ریگ روان نیز از دیگر آثار این نویسنده میباشد. این کتاب نیز در زمینه فلسفه نوشته شده است. پیش از این که کتاب جزء از کل را بنویسد مشاغلی مثل عکاسی، فروشندگی تلفنی، نگهبانی، معم  زبان و فیلم نامه نویسی داشت.

متن مصاحبه از استیو تولتز

خودش در مصاحبه‌ای گفته «آرزوی من نویسنده شدن نبود، ولی همیشه می‌نوشتم.زمان بچگی و نوجوانی شعر و داستان کوتاه می‌نوشتم. ورمان‌هایی را آغاز می‌کردم که بعد از دو و نیم فصل، علاقه‌ام را برای به پایان رساندن‌شان از دست می‌دادم. بعد از دانشگاه دوباره به نوشتن روی آوردم. درآمدم خیلی کم بود و فقط می‌خواستم با شرکت در مسابقات داستان‌نویسی و فیلمنامه‌نویسی پولی دست‌وپا کنم تا بتوانم زندگی‌ام را بگذرانم که البته هیچ فایده‌ای نداشت. زمانی که دائم شغل عوض می‌کردم یا بهتر بگویم، از نردبان ترقی هر کدام از مشاغل پایین‌تر می‌رفتم، برایم روشن شد که هیچ کاری جز نویسندگی بلد نیستم. نوشتن رمان تنها قدم عقلانی بود که می‌توانستم بردارم. فکر می‌کردم یک سال طول می‌کشد ولی پنج سال طول کشید.»

داستان کتاب جزء از کل

جزء از کل از نادر کتاب‌های حجیمی است که به نهایت ارزش خواندن دارند. داستان در میانه‌ی شورشی در زندان آغاز و در یک هواپیما تمام می‌شود و حتی یک صحنه‌ی فراموش شدنی در این بین وجود ندارد. کمدی سیاه و جذابی که هیچ چاره‌ای جز پا گذاشتن به دنیای یخ زده‌اش ندارید. یک داستان پدر و پسری پر از ماجرا و طنز و شخصیت‌هایی که خواننده را یاد آدم‌های چارلز دیکنز و جان ایروینگ می‌اندازد.

چند جمله از کتاب جزء از کل :

 • اگر کودکی‌ ام یک چیز به من آموخت، آن چیز این است که تفاوت‌ های بین ثروتمندان و فقرا اهمیتی ندارند، این شکاف بین سالم و بیمار است که رخنه‌ ناپذیر است.
 • ناگهان به این نتیجه رسیدم آدم‌ های رمانتیک قد خر شعور ندارند.
 • هیچ چیز جالب و خوبی در عشق یک‌ طرفه وجود ندارد. به نظرم کثافت است، کثافت مطلق.
 • آدم های زشت هم می دانند زیبایی چیست، حتی اگر آن را ندیده باشند.
 • متنفرم از این که هیچ کس نمی تواند بدون این که یک ستاره از دشمنش بسازد قصه ی زندگی اش را بازگو کند.
 • مشکل من این است که نمی‌ توانم خودم را در یک جمله خلاصه کنم. تمام چیزی که می‌ دانم این است که چه کسی نیستم.
 • چند جمله از کتاب جزء از کل :
 • نمی‌ توانستم راهی پیدا کنم که موجود ویژه‌ ای در جهان باشم، ولی می‌ توانستم راهی متعالی برای پنهان شدن پیدا کنم. برای همین نقاب‌ های مختلف را امتحان کردم.
 • چیزی که نمی‌فهمیدم این بود که مردم تفکر نمی‌کنن، تکرار می‌کنن. تحلیل نمی‌کنن، نشخوار می‌کنن. هضم نمی‌کنن، کپی می‌کنن.
 • من همیشه این نیاز را حس کرده‌‌ام که علیه محیطم طغیان کنم. برای همین است که وقتی سینما می‌‌روم و پرده تاریک می‌شود، با تمام وجود دلم می‌‌خواهد یک کتاب باز کنم و بخوانم.
 • مردم میگن شخصیت هر آدمی تغییرناپذیره، ولی اغلب این نقابه که بدون تغییر باقی می‌‌مونه و نه شخصیت .
 • در زیر این نقاب غیرقابل تغییر، موجودی هست که دیوانه‌وار در حال تکامله و به‌شکل غیرقابل کنترلی ماهیتش تغییر می‌‌کنه.

دیدگاهتان را بنویسید