معرفی گیاهان آپارتمانی مقاوم

در این پست گیاهان آپارتمانی مقاوم را خواهید شناخت. گیاهان نه تنها موجب زیبا شدن منزل یا محل کار می‌شوند، بلکه محیط را سرشار از انرژی مثبت می‌کنند. قرار دادن گیاهان در محیط کار یا منزل از کارهاییست که در فنگ‌شویی و طراحی دکوراسیون نیز تایید شده است.اگر تجربه‌ی نگهداری از گل های آپارتمانی را ندارید، بهتر است برای شروع از با دوام ترین گیاه آپارتمانی استفاده کنید که نسبت به شرایط مختلف مانند سرما و گرما مقاوم باشد. این گیاهان آپارتمانی مقاوم علاقه‌ و انگیزه‌ی شما را برای سبز نگهداشتن محیط اطرافتان افزایش می‌دهند. با سایت ذره‌بین همراه  باشید تا ضمن معرفی انواع گل های مناسب آپارتمان ، نحوه‌ی نگهداری و تقویت آن‌ها از جمله: میزان آبیاری، کوددهی، خاک و نور به شما آموزش دهیم.

معرفی گیاهان آپارتمانی مقاوم

گیاه سانسوریا: یکی از پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی

سانسووریا یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم
سانسووریا یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم

گیاه سانسوریا (Sansevieria)  که با نام عمومی زبان شیطان، زبان مادر شوهر، برگ شمشیری شناخته می شود. تیره گیاه مارچوبگان است. خاستگاه اصلی آفریقای غربی و آسیا می‌باشد. طول رشد حدود یک متر است. دمای مناسب ۵ تا ۳۰ درجه سانتی گراد می‌باشد. سانسوریا یک گیاه همیشه سبز است، سمیت کمی دارد. علاقمندان به گیاهان معمولا به عنوان یک گیاه زینتی از آن استفاده می کنند. سانسوریا یک گیاه تصفیه کننده هوا هم هست. ذرات آلوده و مضر هوا را جذب کرده و به مولکول های بی خطر تبدیل می کند.

گیاه برگ انجیری یا فیلودندرون (گیاهان آپارتمانی مقاوم)

گیاه برگ انجیری (فیلودندرون)؛ یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم
روش نگهداری از گیاه برگ انجیری (فیلودندرون)

گیاه فیلودندون یا برگ انجیری یک گیاه با برگ های پهن زیبا، این گیاه مقاومت بالایی دارد، بنابراین می‌تواند گزینه مناسبی برای افراد مبتدی در زمینه گل و گیاه باشد. زادگاه این گیاه در مناطق گرمسیری میباشد. این گیاه برای رشد نیاز به محیطی گرم و مرطوب دارد و به تغییرات دمایی حساس است.

زاموفلیا یکی از با دوام ترین گیاه آپارتمانی

زاموفلیا از گیاهان آپارتمانی مقاوم
روش های نگهداری از گیاه زاموفلیا

زاموفلیا با نام علمی :  zamioculcas zamiifolia از خانواده گل شیپوریان، زادگاه گیاه شرق آفریقا است. ارتفاع معمول آن ۹۰-۶۰ سانتیمتر است و برگ های جذاب آن دلیل نگهداری این گیاه در آپارتمان است. زاموفلیا گیاهی همیشه سبز و بسیار مقاوم در برابر شرایط محیطی می‌باشد. نیاز به نور غیر مستقیم و متوسطی برای رشد دارد.

نخل شامادورا

نخل شامادورا؛ یک گیاه آپارتمانی مقاوم
روش نگهداری از نخل شامادورا

نخل شامادورا با نام علمی Chamaedorea elegans  خاستگاه اصلی آن، جنوب کشور مکزیک و گواتمالا است. از بهترین گیاهان تصفیه هوا میباشد. نخل شامادورا یک گیاه آپارتمانی با نیاز نوری متوسط و باید دور از نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد، نور مستقیم باعث سوختگی نوک برگ ها و کمرنگ شدن برگ های جدید می شود. نخل شامادورا به گیاه اریکا شباهت دارد و بعضی این دو را با هم اشتباه میگیرند.

برای اطلاعات بیشتر درباره هر کدام از این گیاهان زیبا به پست های دیگر ما مراجعه کنید.

این پست دارای 3 نظر است

 1. zahra khojasteh

  it was perfect, thanks

 2. مهندس دهقانی

  با تشکر

 3. محمد

  عالی بود
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید