مکان های دیدنی جزیره کیش – کیش کجا بریم ؟

مکان های دیدنی جزیره کیش را بهتر بشناسیم. کیش جزیره‌ای است بسیار زیبا که در جنوب ایران و در استان هرمزگان قرار گرفته است. آب‌وهوای این منطقه از کشور گرم و مرطوب است ولی به دلیل زیبایی‌های طبیعی و مکان های دیدنی ، جزیره کیش به یکی از مقاصد اصلی گردشگری تبدیل شده است.

جزیره‌ی کیش، به دلیل برخورداری از طبیعت زیبا، ساحل‌های مرجانی، آبی زلال و شفاف و امکانات ارائه شده توسط مسئولین این منطقه از کشور، به عنوان یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مقاصد گردشگری جنوب ایران شناخته می‌شود و سالانه میلیون‌ها گردشگر از آن بازدید می‌کنند. ذره‌بین به شما مکان های دیدنی جزیره کیش و تفریحات مهیج آن را معرفی ‌می‌کند.

مکان‌های دیدنی:

شهر زیرزمینی کاریز

مکان های دیدنی جزیره کیش - کیش کجا بریم
شهر زیرزمینی کاریز

شهر زیرزمینی کاریز کیش، قناتی قرار گرفته در عمق ۱۶ متری از سطح زمین با پیشینه‌ای به قدمت ۲۵۰۰ سال است که در گذشته از آن برای تامین آب مصرفی ساکنین جزیره استفاده می‌شد و امروزه به یکی از جاهای دیدنی کیش تبدیل شده است.

کلبه هور

مکان های دیدنی جزیره کیش - کیش کجا بریم ؟
کلبه هور جزیره کیش

از دیگر جاذبه‌های گردشگری شهر کیش دماغه‌ای با بستری صخره‌ای است که به کلبه‌ی هور شهرت دارد. این دماغه زیستگاه آبزیان مختلف است و در قسمت ساحل جنوبی آن می‌توان غاری را مشاهده کرد که هنگام مد، از چشم‌اندازی دیدنی و مثال‌زدنی برخوردار می‌شود. طبیعت کم‌نظیر این ناحیه از جزیره‌ی کیش، باعث حیرت و تحسین گردشگران می‌شود..

روستای باغو

مکان های دیدنی جزیره کیش - کیش کجا بریم ؟
روستای باغو کیش

در جنوب غربی کیش می‌توان یکی از کهن‌ترین روستاهای این جزیره را مشاهده کرد که قدمت آن به دوران حکومت قاجاریان بازمی‌گردد و به روستای باغو شهرت یافته است. این منطقه  انواع درختان بومی دارد که منظره‌ای زیبا را بوجود آورده است. همچنین مسجدی به قدمت قرن ۹ هجری قمری نیز در این منطقه وجود دارد که در کنار طبیعت خارق‌العاده‌ی آن، به یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر تبدیل شده است.

شهر باستانی حریره

مکان های دیدنی جزیره کیش - کیش کجا بریم ؟
شهر باستانی حریره

در بخش شمالی جزیره‌ی کیش، شهری کهن و باقی‌مانده از قرن ۵ تا ۱۰ هجری قمری، به وسعت ۱۲۰ هکتار وجود دارد که از آن به نام شهر باستانی حریره یاد می‌شود. امروزه این مکان در جوار مجموعه‌ی ورزشی المپیک قرار دارد و می‌توان ویرانه‌های آن را که بقایای خانه‌ی اعیانی، حمام، مسجد و قنات‌های قدیمی است، مشاهده کرد.

کشتی یونانی

مکان های دیدنی جزیره کیش - کیش کجا بریم ؟
کشتی یونانی

کشتی یونانی، بقایای کشتی به گل نشسته در بخش سواحل غربی جزیره‌ی کیش است و از دیگر جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود که هنگام غروب خورشید، منظره‌ای زیبا و چشم‌نواز را بوجود می‌آورد و همین امر از اصلی‌ترین دلایل اهمیت این کشتی است.

پارک دلفین های کیش

مکان های دیدنی جزیره کیش - کیش کجا بریم ؟
پارک دلفین های کیش

مجموعه‌ای به مساحت ۱۰۰ هکتار در جنوب شرقی جزیره‌ی کیش قرار دارد که به پارک دلفین‌های این شهر شهرت یافته است. در این منطقه از جزیره می‌توان گونه‌های مختلفی از پستانداران دریایی مانند دلفین و شیر دریایی را مشاهده کرد که به یکی از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار در این شهر تبدیل شده است.

آکواریوم کیش

مکان های دیدنی جزیره کیش - کیش کجا بریم ؟
آکواریوم کیش

قطعا آکواریوم کیش یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این جزیره‌ است که در دو بخش احداث شده است. آکواریومی که زیستگاه کوسه‌ها و ماهی‌های بزرگ است و آکواریوم دیگری که می‌توان در آن شاهد ۷۰ نوع ماهی تزئینی و نادر آب‌های شیرین بود.

باغ پرندگان

مکان های دیدنی جزیره کیش - کیش کجا بریم ؟
باغ پرندگان کیش

در مجموعه‌ی تفریحی پارک دلفین جزیره‌ی کیش باغی به وسعت ۱۰۰ هکتار ساخته شده که به باغ پرندگان شهرت یافته است. در کنار پرندگانی همچون طاووس، درنای تاج‌دار، لک‌لک، فلامینگو و … که در این محوطه زندگی می‌کنند، می‌توان تمساح پوزه کوتاه، آهو و میمون را هم مشاهده کرد.

درخت سبز

مکان های دیدنی جزیره کیش - کیش کجا بریم ؟
درخت سبز کیش

در جزیره‌ی کیش و در نزدیکی شهر باستانی حریره، کهنسال‌ترین درخت لور قرار گرفته است که به انجیر معابد نیز شهرت دارد و از عمری بالغ بر ۵۰۰ یا ۶۰۰ سال برخوردار است. در مورد این درخت کهن، شایعه‌هایی مبنی برخوش‌یمنی وجود دارد و همین مسئله باعث شده است که بازدیدکنندگان برای طلب حاجت، به شاخه‌های آن، ریسمان یا نخ گره زده و آویزان کنند که در نوع خود جالب است.

 پایاب

مکان های دیدنی جزیره کیش - کیش کجا بریم ؟
پایاب کیش

در جزیره‌ی کیش، پایابی (دهلیزهایی قرار گرفته در کنار دهانه‌های چاه قنات که دارای شیب بسیار تند است) به قدمت ۲ هزار سال و در نزدیکی درخت سبز قرار گرفته است و به همت مسئولین، مورد بازسازی قرار گرفته و به یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب و دوست‌داشتنی این شهر تبدیل شده است. از امکانات ویژه در مسیر پایاب می‌توان به چایخانه و چندرستوران سنتی اشاره کرد.

بوستان آهوان

مکان های دیدنی جزیره کیش - کیش کجا بریم ؟
بوستان آهوان کیش

مسئولین جزیره‌ی کیش، امکان تماشای آهوهای زیبا و اصیل ایرانی را در فضایی به وسعت ۲ هکتار که بهره‌مند از فضای سبز و طبیعتی زیبا است، برای گردشگران فراهم کرده‌اند. در این مکان،حیوانات دیگری نیز زندگی می‌کنند که در قفس نگهداری می‌شوند. آهوهای این منطقه به طور آزادانه زندگی کرده و این بخش از شهر را به یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جزیره تبدیل کرده است.

حمام تاریخی کیش

مکان های دیدنی جزیره کیش - کیش کجا بریم ؟
حمام باستانی کیش

ازدیگر جاذبه‌های گردشگری شهر کیش حمام تاریخی آن است که در شهر قدیمی حریره قرار گرفته و به حمام شهر قدیمی حریره شهرت یافته است. این اثر کهن  مساحتی حدود ۵۰۰ متر دارد و دارای بخش‌های مختلفی از جملهانبار، اتاق گرم، سربینه، گرم‌خانه، تون حمام و … است. با توجه به آثار کشف شده در آن به نظر می‌رسد که قدمت آن به قرن ۴ تا ۹ هجری بازمی‌گردد.

پلاژ بانوان و آقایان

مکان های دیدنی جزیره کیش - کیش کجا بریم ؟
پلاژ بانوان و آقایان کیش

از دیدنی‌های مجذوب‌کننده‌ی جزیره‌ی کیش، آب‌های شفاف و زلال آن است که گزینه‌ی بسیار مناسبی برای شنا کردن محسوب می‌شود. در همین راستا به همت مسئولان این جزیره‌ی زیبا، پلاژی مختص آقایان و بانوان و به صورت کاملا مجزا احداث شده است که می‌توانند با آسودگی خاطر، تجربه‌ی مطلوب شنا کردن را داشته و همچنین از دوش آب شیرین، سایه‌بان، سالن بدن‌سازی و والیبال ساحلی نیز استفاده کنند.

جزیره‌ی زیبای کیش مملو از جاذبه‌های گردشگری تاریخی، تفریحی و طبیعی زیبا و ارزشمند است که می‌توان به خانه‌ی مردم‌شناسی بومیان کیش، باغ راه ایرانی، سافاری، کارتینگ، جزیره‌ی لاک‌پشت‌ها، پارک ساحلی مرجان، رالی خانواده، پارک ساحلی سیمرغ، پیست باگی و … اشاره کرد که گردشگران با بازدید از آن‌ها سفری خاطره‌انگیز را تجربه خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید